محل تبلیغات شما
به نام خدا

با مهربانی حرف دلت را بزن

پرسش:

با سلام
در این مدتی که بخاطر کرونا مجبور هستم در خانه بمانم بیشتر اوقات برای سر گرم شدنم مشغول بازی کامپیوتری و شبکه های مجازی هستم.

تا اینکه چند وقت پیش مادرم با عصبانیت آمد و دستگاه بازی را شکست و من هم با عصبانیت او را از اتاقم بیرون کردم و چیزهایی که نباید گفتم.
وقتی عصبانی می‌شوم دیگر نمیدانم چه می‌گویم .

حضرت آقا من می‌دانم نباید به پدر و مادر بی احترامی کرد ولی چه کنم وقتی این طور رفتار می‌کنند از من چه توقعی دارید؟ 

به خودم می‌گویم عذرخواهی نکنم بهتر هست چون من که نمی‌توانم بازیم را ترک کنم لااقل دیگر کاری به من ندارند و دوباره ناراحتی پیش نمی‌‌آید.
لطفا چاره‌ای جلوی پایم بگذارید. 

پاسخ:

بسمه تعالی
ای برادر یا خواهر عزیز شما توجه کنید که پدر و مادر، بخصوص مادر چقدر برای حضرتعالی زحمت کشیده‌اند و شما را دوست می‌دارند؛ بخصوص مادر.
ای عزیز جزای زحمت آنها این است که شما اینطور برخورد کنید؟
چرا نمی‌آیید او را ببوسید؟

دستش را ببوسید و بگوئید "مادر عزیز من چه کنم بیکار هستم، گناهی که انجام نمی‌دهم فقط خودم را مشغول می‌کنم، باید در خانه بمانم، ناچارم، البته شما هم تقصیر ندارید شاید فکر می‌کنید من گمراه می‌شوم، اما اینطور نیست من از خدا می‌خواهم گمراه نشوم. "

حال که دستگاه شما شکسته شده البته عصبانی می‌شوید زیرا آن را دوست می‌داشتید، اما حیف انسان نیست که دستگاه کامپیوتری را بهتر از مادر و پدر بداند؟! آیا این زشت نیست؟!

ای عزیز بیا و آشتی کن و عذرخواهی کن و با مهربانی حرف دلت را بزن که این کارِ انسان شریف است.

یادت نرود که عاق والدین بخصوص دل شکستگی آنها ضررهای بسیاری دارد، ان شاء الله حرف بشنو و توبه کن و دیگر اینگونه با آنها رفتار نکن ماشاءالله، بارک الله.
سیدعلی محمد دستغیب
١٧ فروردین 

بسم الله الرحمن الرحیم صلوات خاصه امام رضا

بسم الله الرحمن الرحیم فرا رسیدن اربعین حسینی تسلیت باد

بسم الله الرحمن الرحیم خروج قطار از ریل

مادر ,حرف ,عزیز ,دلت ,دستگاه ,بخصوص ,دلت را ,کن و ,مهربانی حرف ,حرف دلت ,بخصوص مادر

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Malcolm's memory furcuaconfe azarimaral2 فایلی haspalbmerass چت روم گپ تو گپ پرچم داران مهدی(عج) (منتقمان کربلا) تاپ تکواندو ایران-IRAN TOPTAEKWONDO(روابط عمومی) schulmaneter وب مسافر مصطفی صفری