محل تبلیغات شما
به نام خدا
کاری كه گروهی از علمای سوء اهل كتاب كردند همین دو مطلب حق را به صورت دو نیرنگ اعمال كردند یكی اینكه دست نویس خود را كتاب حق معرفی كردند یكی اینكه می‌گفتند این من عندالله است چیزی كه خودشان نوشتند این را به جای كتابی كه نور است به مردم معرفی كردند در سورهٴ مباركهٴ بقره» قبلاً بحث‌اش گذشت آیه 79 سوره بقره» این بود ﴿فَوَیْلٌ لِلَّذینَ یَكْتُبُونَ الْكِتابَ بِأَیْدیهِمْ ثُمَّ یَقُولُونَ هذا مِنْ عِنْدِ اللّهِ لِیَشْتَرُوا بِهِ ثَمَنًا قَلیلاً فَوَیْلٌ لَهُمْ مِمّا كَتَبَتْ أَیْدیهِمْ وَ وَیْلٌ لَهُمْ مِمّا یَكْسِبُونَ﴾ پس آنچه را كه خودشان نوشتند گفتند این كتاب است یعنی همان كتاب حقی است كه فیه هدیً و نور بعد لازمه این كه این كتاب حق است آن است كه من عندالله باشد آن لازم را هم بالصراحه گفتند، گفتند كه هو من عندالله لذا در آیه محل بحث هر دو مطلب كنار هم ذكر شد تا هر كدام بالمطابقه خود را بفهماند و بالالتزام دیگری را لذا فرمود: ﴿وَ إِنَّ مِنْهُمْ لَفَریقًا یَلْوُونَ أَلْسِنَتَهُمْ بِالْكِتابِ﴾ این ﴿بِالْكِتاب﴾ همان است كه در آیه 79 سوره بقره» بود كه ﴿فَوَیْلٌ لِلَّذینَ یَكْتُبُونَ الْكِتابَ بِأَیْدیهِمْ﴾ آن الكتابی كه خودشان نوشته‌اند نه آن الكتابی كه خدا فرستاد و موسی آورده ﴿وَ إِنَّ مِنْهُمْ لَفَریقًا یَلْوُونَ أَلْسِنَتَهُمْ بِالْكِتابِ﴾ اما طوری این را وانمود می‌كنند كه شما گمان كنید این كتاب حق است ﴿لِتَحْسَبُوهُ مِنَ الْكِتابِ﴾ تا بپندارید كه این همان كتابی است كه فیه هدیً و نور اگر گمان كردید كه این همان كتابی است كه فیه هدیً و نور لازمه‌اش آن است كه من عندالله باشد و آنها به این لازم تصریح می‌كنند و می‌گویند كه ﴿هُوَ مِنْ عِنْدِ اللّهِ﴾ است قرآن كریم هم درباره آن كتاب مجعول و مكتوب به دست این علمای سوء نظر نفی دارد می‌فرماید: ﴿وَ ما هُوَ مِنَ الْكِتابِ﴾ یعنی این كتابی كه اینها كتبوا بایدیهم این همان كتابی كه فیه هدیً ونورٌ باشد نیست بعد می‌رسند به مطلب دوم كه گفتند ﴿هُوَ مِنْ عِنْدِ اللّهِ﴾ قرآن كریم می‌فرماید: ﴿وَ ما هُوَ مِنْ عِنْدِ اللّهِ﴾ یعنی تورات كتابٌ حق انزله الله» این كتاب دست نویس علمای سوء كتابٌ باطل ما انزله الله» هر دو امر را قرآن نفی می‌كند نه فعل حق است نه ارتباطی به مبدأ دارد روی این تحلیل هیچ كدام تكرار دیگری نیست نظیر ﴿وَ بِالْحَقِّ أَنْزَلْناهُ وَ بِالْحَقِّ نَزَلَ﴾
فایل صوتی ۱۶۶ سوره مبارکه آل عمران

بسم الله الرحمن الرحیم صلوات خاصه امام رضا

بسم الله الرحمن الرحیم فرا رسیدن اربعین حسینی تسلیت باد

بسم الله الرحمن الرحیم خروج قطار از ریل

كه ,كتاب ,حق ,كردند ,عندالله ,كتابی ,است كه ,من عندالله ,كردند یكی ,یكی اینكه ,كتاب حق ,مِنْ عِنْدِ اللّهِ﴾ ,لَفَریقًا یَلْوُونَ أَلْسِنَتَهُمْ ,یَلْوُونَ أَلْسِنَتَهُمْ بِالْكِتابِ﴾ ,مِنْهُمْ لَفَریقًا یَلْوُونَ

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آموزش کشتی شگیم Christine's blog جوک،لطیفه ، خنده دارترین جک های دنیا ،چگونه جک بسازیم!!،جوک های با حال و خنده دار ، جوک و پیامک upcirsimut opivfeshard ....:::: دهه شصتی ها - نوستالژی ::.... جوان امروز lessseacupre بسته های آموزشی پرورش دام و طیور