محل تبلیغات شما
به نام خدا

اجاره دادن خانه‌های حرم برای زائران بعضی گفتند ممنوع است بعضی گفتند مكروه است سرّش این است كه در قرآن آمده ﴿سَواءً الْعاكِفُ فیهِ وَ الْبادِ﴾ در دستور اصلی هم این بود كه كسانی كه در مكه زندگی می‌كنند در خانه‌ها را باز بگذارند تا زائران در آنجا مناسكشان را انجام بدهند و برگردند اجاره دادن خانه‌های مكه مكروه است برای اینكه خدا فرمود: ﴿سَواءً الْعاكِفُ فیهِ وَ الْبادِ﴾ كسی كه اهل مكه است شهرش مكه است یا كسی كه از بادیه می‌آید در آنجا به قصد زیارت مشرف می‌شود همه در این ایام حق بهره‌برداری یكسان دارند بنابراین نمی‌شود اجاره داد و نمی‌شود مردم را منع كرد و اول كسی كه این كار را كرده است معاویه علیه من الرحمان ما یستحق كه برای خانه‌ها دری گذاشت و جلوی مردم را گرفت در باب 32 از ابواب مقدمات طواف در كتاب حج وسائل قال ابا عبدالله(علیه السلام) ان معاویة اول من علق علی بابه مصراعین بمكه و منع حاج بیت الله ما قال الله عزوجل ﴿سَواءً الْعاكِفُ فیهِ وَ الْبادِ﴾ و كان الناس اذا قدم مكه نزل البادی علی الحاضر حتی یقضی حجه» این بود 
فایل صوتی و متنی ۱۹۸ سوره مبارکه آل عمران

بسم الله الرحمن الرحیم صلوات خاصه امام رضا

بسم الله الرحمن الرحیم فرا رسیدن اربعین حسینی تسلیت باد

بسم الله الرحمن الرحیم خروج قطار از ریل

كه ,مكه ,الْعاكِفُ ,فیهِ ,الْبادِ﴾ ,وَ ,وَ الْبادِ﴾ ,الْعاكِفُ فیهِ ,بعضی گفتند ,فیهِ وَ ,كه در ,آمده ﴿سَواءً الْعاكِفُ ,بعضی گفتند مكروه ,بعضی گفتند ممنوع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

esoliftroub ♡☆Lady Miraculous Fanfic☆♡ Chelsea's collection authentic jerseys wholesale scapennofe دکوراسیون داخلی,طراحی داخلی,معماری داخلی,بازسازی و نوسازی, دکوراسیون اداری,طراحی و معماری فلات Richard's life عملیات غرور آفرین کربلای 5 فعالیت ها پژوهشی حوزه علمیه مهدیه(عج) تربت جام دنیای رنگی من