محل تبلیغات شما
به نام خدا

از زراره نقل می‌كند كه من به امام باقر عرض كردم قلت لابی جعفر(علیه السلام) ادركت الحسین(صلوات الله علیه)» آیا خدمت سید الشهداء رسیدی یا نه امام حسین را زیارت كردی یا نه چون وجود مبارك امام باقر در كربلا بیش از دو سال سن شریفش بود بین دو الی سه سال سن شریفش بود زراره با امام باقر عرض می‌كند ادركت الحسین(صلوات الله علیه) قال نعم» من خدمت جدم رسیدم اذكر و انا معه فی المسجد الحرام» به یادم هست كه من در خدمتش در مسجد الحرام بودم و قد دخل فیه السیل» بارندگی شد و آنجا با كمترین باران مسیل همان كعبه خواهد بود چون از چهار طرف كوه است و حرم در آن نقطه فرو دید قرار دارد دیگر لذا سیل‌گیر است چهار طرفش كوه است و كوهش هم سنگی است آب را جذب نمی‌كند و آبها هم می‌آید و پایینترین نقطه هم هما حرم است دیگر و قد فیه السیل والناس یقومون علی المقام یخرج الخارج یقول قد ذهب به السیل و یخرج منه الخارج فیقول هو مكانه» مردم وقتی كه سیل آمد كنار مقام بودند و وقتی بیرون می‌رفتند سؤال می‌كردند كه داخل حرم چه خبر بعضی می‌گفتند مقام را آب برد بعضیها می‌گفتند نه مقام سر جایش هست و قد دخل فیه السیل والناس یقومون علی المقام یخرج الخارج یقول قد ذهب به السیل و یخرج منه الخارج فیقول هو مكانه» یك اختلافی شد بعضی گفتند مقام ابراهیم را سیل برد بعضی گفتند نه قال فقال لی یا فلان ما صنع هولاء» سید الشهداء فرمود كه اینها چه می‌گویند چه كار كردند مقام را فقلت اصلحك الله یخافون ان یكون السیل قد ذهب بالمقام» اینها می‌ترسند كه مقام ابراهیم را سیل برده باشد خب مقام یك سنگ كوچكی است قابل نقل و انتقال است آن سیل خروشان آمده خب از بین می‌برد به حسب ظاهر فقال ناد ان الله قد جعله علماً لم یكن لیذهب به» فرمود اعلام كن به مردم بگو مطمئن باشند هرگز سیل مقام ابراهیم را نمی‌برد چون خدا این را آیت قرار داد علن و علامت و نشانه خود قرار داد سیل این را نمی‌برد و همین‌طور می‌ماند
پرسش: .
پاسخ: چرا آن آخر در درون ضلع بیت است
پرسش: .
پاسخ: آخر بیت را می‌دیدند كه بیت هنوز تخریب نشده لذا اختلاف راه نداشت ولی مقام ابراهیم یك سنگی بود در كنار بیت نه در دیوار بیت
فایل صوتی و متنی ۱۹۸ سوره مبارکه آل عمران

بسم الله الرحمن الرحیم صلوات خاصه امام رضا

بسم الله الرحمن الرحیم فرا رسیدن اربعین حسینی تسلیت باد

بسم الله الرحمن الرحیم خروج قطار از ریل

مقام ,سیل ,قد ,كه ,ابراهیم ,الله ,مقام ابراهیم ,قرار داد ,این را ,را نمی‌برد ,ابراهیم را ,السیل والناس یقومون

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ایران گروه Derek's game گروه خانواده نمایندگی ابوریحان Patrice's style kendlongwellho گوناگون آبی وار دانلود آهنگ جدید درس زندگی، عشق، معرفت و تکامل در مشق عشق odemosle